תכשירים נגד נשירת שיער

תכשירים נגד נשירת שיער

אם בשנים עברו, דרכי הטיפול בהתקרחות, נשירה ואבדן חלקי של שיער הראש היו לרוב נעשות דרך ניתוחים כירורגיים של השתלות שיער, כיום ישנם פתרונות אלטרנטיביים ואפקטיביים לא פחות. נכון שניתוחים כירורגיים אלו למעשה מצטיינים בהשגה של תוצאות לטווח הארוך, בכל זאת אותן התוצאות המתקבלות לא תמיד נראות אותנטיות או אסתטיות, שלא לדבר על המחירים היקרים שנדרשים על מנת לבצע את הניתוחים הללו.

הסוואת הקרחת הקטנה- פתרונות קוסמטיים

להבדיל מאותן השיטות הפולשניות, ניתוחים של השתלות שיער, ישנן כיום דרכי טיפול הולמות במטרה לשים סוף לבעיית הנשירה או לשיער הדליל והחסר. ראשית חשוב להבין שכדי להסוות את בעיית ההתקרחות או הנשירה לא חייבים לעבור ניתוח כירורגי, במטרה להעניק נופח רענן וחיות מחודשת לשיער הדליל ניתן לפנות לפתרונות קוסמטיים בלבד דרך שימוש בתכשירים מסוימים. אולם חשוב לציין שפתרונות אלו אינם יעילים לטווח הארוך אלא לפרק זמן קצר בלבד.

תכשירים קוסמטיים להסוואה של התקרחות

אז על אילו תכשירים קוסמטיים אנו מדברים? מדובר בתכשירים המורכבים מחומרים שלמעשה מצויים במבנה הפנימי של כל שיערה בראשנו. חלקיקים מיקרוסקופיים אלו, באמצעות חשמל סטטי נתפסים לשורש של כל שערה בראש, ולמעשה מגיעים לידי מיזוג מושלם. תכשירים אלו יכולים להתאים ולהועיל לכל מי שיש בראשו עדיין מעט שיער ואיננו מקריח לחלוטין, כלומר עבור אנשים אשר סובלים מהידלדלות של שיער. על מנת שתכשיר זה יעבוד, יש צורך בכמות מסוימת של שיער כדי שלאותם החלקיקים המיקרוסקופיים יהיה אל מה להיצמד.

מדוע גברים נמנעים משימוש בתכשירים אלו?

השתלות שיער, להבדיל משימוש בתכשירים קוסמטיים, אינם מחייבים התעסקות שוטפת עם שיער הראש, ולמעשה מדובר בפתרון קבוע אשר נעשה בבת אחת ולטווח הארוך. גברים רבים חוששים מהשימוש בתכשירים אלו מכיוון שהדבר עשוי להגביל את אורחות החיים השגרתיות.

אולם, בעידן הנוכחי המלווה בהתפתחויות טכנולוגיות נהדרות, המציאו כבר תכשיר להסוואת ההתקרחות אשר איננו מגביל כלל את העושה בו שימוש. מדובר למעשה, בתכשיר אשר איננו מוחדר לקרקפת של המטופל בדומה לניתוח של השתלות שיער, אלא החומרים שבו מתמזגים בצורה טבעית לחלוטין עם שורשי השערות הקיימות.