פתרונות להתקרחות

פתרונות להתקרחות, מדוע גברים כה מפחדים מהמילה קרחת?

אם ישנם כמה מונחים או מילים שכל גבר שני איננו מעוניין לשמוע אותן, הלא הן המילים הבאות, שיער דליל, נשירה, אובדן שיער, והגרועה מכולן, קרחת. ולכך ניתן למצוא כמה וכמה סיבות הגיוניות לחלוטין כאשר המרכזית שבהן נובעת מהסיבה הפשוטה שסממני התקרחות מעידים למעשה על תחילתו של תהליך ההזדקנות, מה שמזכיר לכל גבר שגם הוא בן תמותה וחייו אינם יימשכו לעד.

גברים, שיער הראש, ומה שביניהם

אובדן שיער הראש, או התקרחות מסיבית, מאלץ את אותם הגברים, להתחיל לפתע להתעסק במראה החיצוני שלהם דרך ניסיונות חיפוש מייגעים אחר הפיתרון האולטימטיבי שישים סוף לבעיה. מכיוון ששיער הראש, איננו מעיד רק על בריאות ומצב גופני, אלא גם הוא מהווה סמל גבריות מובהק וכן מעיד על חיות וחוזק, גברים מתקרחים חשים פגיעה לא קטנה בתחושת הביטחון והדימוי העצמי. כיום, תודות להתפתחות טכנולוגית מובילה בתחום הקוסמטיקה, נתן למצוא לא מעט פתרונות אפקטיביים לבעיית ההתקרחות לרבות השתלות שיער, תוספות וטיפולים מונעים.

דרכי טיפול בבעיית ההתקרחות

מכיוון שלא כולם נמצאים כשירים או מתאימים לטיפולי השתלת שיער, חלקם מעדיפים לפנות לטיפולים תרופתיים, אולם הדבר עשוי להיות כרוך בתופעות לוואי כאלו ואחרות אשר עלולות להתפתח לסיכונים בריאותיים של ממש. אם נמצאת בלתי כשיר לעבור טיפולי השתלות וכן אינך מעוניין לקחת תרופות שיחשפו אותך לסיכונים בריאותיים, אין זה אומר שעליך לקבל בהשלמה את בעיית ההתקרחות או הנשירה שלך.

שיטות אלטרנטיביות לטיפול בהתקרחות- טופיק

אחת מדרכי הטיפול האלטרנטיביות לתרופות או השתלות שיער הינה הסתרה של מצב ההתקרחות. תהליך זה איננו כרוך, לא בתופעות לוואי ולא בסיכונים. דרך שימוש בחומר הנקרא טופיק, אשר מכיל פרוטאין וקרטין, אותם החומרים שלמעשה מהווים את ההרכב של שיער ראשנו, ניתן להסתיר את אובדן השיער. תכשיר זה, טופיק, מורכב מכמה סיבים זעירים וליתר דיוק מיקרוסקופיים, וכאשר אלה מפוזרים על השיער שבראש הם נתפסים בשערות על ידי חשמל סטטי ובכך למעשה מסייעים להסתיר את הקרחת או את החלק שבו כמות גדולה של שיער הידלדלה.