נשירת שיער

נשירת שיער, תחושת הביטחון והדימוי העצמי- נובעת ממה?

במרבית המקרים, התופעה של נשירת שיער הראש, בקרב גברים עשויה להתעורר החל משנות העשרים המוקדמות ועד לסופם. התופעה מתעוררת דווקא בגילאים אלו מכיוון שהטסטוסטרון שבגוף הגבר מצוי בשיאו. כידוע, גברים מקבלים את תחושת הביטחון העצמי שלהם ומבססים את תדמיתם בהתאם למצבם הגופני הפיזי וכן בהתאם למראה החיצוני הכללי, אין שום צל של ספק שכאשר תופעת ההתקרחות מופיעה בקרב גברים בגילאים מוקדמים, כמו גיל 18 למשל, הדבר עשוי להשפיע בצורה מאד משמעותית על התחושה הכללית ובפרט על תחושת הביטחון והדימוי העצמי.

טיפוח שיער הראש בקרב האוכלוסייה הגברית הישראלית

הדימוי העצמי של הגבר מושפע כאמור באופן ישיר מהאופן שבו הוא נראה ובפרט מהמצב שבו השיער שלו נתון. גבר בעל שיער שופע, מבריק אשר מתאפיין בחיוניות וחיות רבה, ירגיש הרבה יותר בטוח בעצמו, חזק ומסופק. התופעה כל כך מקובלת כיום, עד שניתן להבחין בלא מעט גברים אשר דואגים ומטפחים את שיער ראשם הרבה יותר מכל אישה ממוצעת. ולא מדובר רק על אוכלוסיות ממדינות שונות בעולם, אלא גם על הישראלים שבינינו.

טיפול בבעיית ההתקרחות- השתלות שיער

כן, גם הגברים הישראלים נמנים עם האוכלוסייה אשר מטפלת בצורה שוטפת ותדירה בשיער ראשם על מנת למנוע נשירת שיער עתידית או לטפל בה במידה והיא כבר נתונה בשלבים מתקדמים. כאמור, בעיות בשיער הראש החל מהידלדלות ואובדן נפח השיער, דרך נשירת שיער וכלה בהתקרחות מסיבית, מעבר לכך שהן עלולות לפגוע בביטחון ובתדמית של הגבר בעיני עצמו, גם יכולות להביא לידי מצב של דיכאון קליני מלא ותחושות נחיתות מוגזמות. כתוצאה מכך המון גברים ישראלים, אם לא כולם, תרים אחר דרכי טיפול הולמות לבעיה כמו למשל השתלות שיער.
נשירת שיער- פתרונות ודרכי טיפול

ראשית ניתן לעשות שימוש בשמפו מיוחד הנקרא "רוגיין" אשר הוכיח את עצמו כמי שמסוגל להאט בצורה משמעותית את הנשירה ואף להפסיקה לחלוטין. אולם, דרך שימוש בשמפו מהסוג הזה, לא ניתן עדיים להשיב את השיער שאבד או להצמיחו מחדש, לכך עדיין לא הומצאה שום תרופה או חומר מיוחד.