נשירת שיער והפתרון האידיאלי

נשירת שיער והפתרון האידיאלי

בעוד תופעת ההתקרחות פוגעת בכולם , גברים ונשים, הרי שתופעת נשירת שיער המתרחשת מסיבות גנטיות פוגעת לרוב בגברים ונחשבת לבעיה אסתטית נפוצה במיוחד המשפיעה באופן ניכר על המראה החיצוני.

נשירת שיער היא תופעה שקשה מאוד לעצור אותה. היא מאופיינת בהליך מהיר יחסית המתרחשת לעיתים בצידי ראש מסוימים, יותר מאחרים. נשירת שיער בקרקפת גורמת להידללות השיער באזורים המסוימים בהם מתרחשת, אף על פי שתיתכן נשירה בכל הקרקפת ודילול השיער באופן משמעותי.
ככלל, רצוי לשעת שככל שהליך נשירת שיער מתמשך יותר כך יורדים הסיכויים לכך שיצמח שנית.

טיפולים לנשירת שיער

למניעת נשירת שיער והתקרחות קיימים מגוון טיפולים אשר ברובם לא הוכחו כיעילים במיוחד או משפיעים על קצב צמיחת השיער לאורך זמן.

טיפול תרופתי כמו מריחת משחות או הזרקת סטרואידים הם רק חלק ממגוון הטיפולים, כמו גם טיפול בתרופות המשפיעות על מערכת החיסון או על המרצת מחזור הדם.
למעשה, אין בנמצא שיטה שהיא יעילה ביותר ונטולת תופעות לוואי פרט להליך כירורגי התופס תאוצה בימים אלה ונקרא השתלת שיער.
השתלת שיער ניתן לערוך בכמה שיטות העושות שימוש בטכניקות ביצוע שונות ונבדלות זו מזו באופן הלקיחה של השתלים והשמתם באזורי הנשירה המשמעותיים, גודל השתלים והציוד עמו עושים שימוש המנתחים העוסקים במלאכה לביצוע הליך הלקיחה ולביצוע הליך ההשתלה עצמה באזורים הבעייתיים.

אם כך נשירת שיער – הפתרון האידיאלי עבור כל אלה הסובלים מתופעה זו היא השתלת שיער השמה קץ לבעיה וגורמת להצמחתן של שערות חדשות לאורך זמן ומילוי הנפח של שיער הראש שהלך והידלדל בעקבות הנשירה.

הליך השתלת שיער

שתי שיטות מרכזיות קיימות בהליך של השתלת שיער. האחת – שיטה הנקראת F.U.T. בשיטה זו המיועדת לסובלים מהידללות שיער אך לא מהתקרחות בשלבים מוקדמים יותר, מוסרת קבוצת זקיקי שיער מאזורים אחרים ומלאים יותר של ראש המטופל, בעיקר בחלקה התחתון של הקרקפת, ואז מתבצעת הפרדת הזקיקים ליחידות והשתלתם באזור בו הנשירה משמעותית ביותר, בדרך כלל בקדמת הראש של המטופל. שיטה זו פופולארית במיוחד ומאפשרת הליך בהרדמה מקומית ומניבה צמיחה כמעט טבעית באזור ההתקרחות לאחר ההשתלה.

יחד עם זאת קיימת שיטה חדשה ומסעירה הרבה יותר והיא נקראת Follicular Unit Extraction F.U.E, זוהי טכניקה אשר אחד ממייסדיה הוא ד"ר שאלתיאל, מהמנוסים והוותיקים בתחום השתלות שיער.

בשיטה זו ניתן לקחת בהליך יסודי ואיטי יותר זקיקי שיער בודדים והשתלתם לאחר מכן באמצעות מחט עדינה באזור בו קיימת נשירה מהותית. בשיטה מורכבת זו , לא נותרים סימני צלקות לא באזור ממנו נלקח השערות ולא באזור ההשתלה הודות לשימוש באמצעים מתקדמים ובעבודה יסודית ומדויקת של המנתח הבכיר והמקצועי ביותר בתחום זה.