מנתחים להשתלות שיער

מנתחים להשתלות שיער, ניתוח להשתלה של שיער- רקע כללי ותוצאות רצויות

ניתוח של השתלת שיער הוא ניתוח כירורגי המתבצע דרך הרדמה מקומית. במהלך הניתוח נלקח שיער מאזור העורף של הראש, אל האזור המקריח שמצוי בקרקפת. השערות אשר הוחדרו אל חלקו הקדמי של הראש עתידות להמשיך ולצמוח באופן טבעי ואותנטי לחלוטין במשך כל חייו של המטופל שביצע את הניתוח. מדובר ברמה כמעט אפסית של סיכונים, שהרי מדובר בהרדמה מקומית בלבד.
אם בעבר תוצאות הניתוח של השתלות שיער היו נראות מלאכותיות ואף מגוחכות לא אחת, הרי שכיום הדברים השתנו תודות לשיפורים טכנולוגיים שחלו בתחום. בעיקרו של דבר מהלך הניתוח התבצע באופן זה גם אז וגם היום, אולם, אם בעבר היה ניתן להבחין בבירור שאותו המטופל אכן עבר ניתוח השתלה הרי שכיום לא ניתן כלל להבחין בכך.

השתלות שיער- תנאים ונסיבות

החל מגיל עשרים וחמש ואילך ניתן לעבור ניתוח להשתלת שיער, משום שרק בתקופה זו ניתן לעמוד על הנתונים הנדרשים דוגמת, מידת ההתקרחות, האופן שלה וכן אופייה. אף על פי כן ישנם מקרים מיוחדים בהם ניתן לבצע את הניתוח טרם מלאו למטופל עשרים וחמש שנים. במקרים מהסוג הזה ההתקרחות שבה לוקה המטופל חייבת להיות חלקית ואותו הלקוח עובר סדרה של טיפולים משמרים. הדבר שחשוב ביותר לזכור טרם ביצוע ההשתלה, הוא לעבור אבחון אצל רופא עור מוסמך לענייני שיער במטרה לקבל צפי בנוגע לאופן ההתקרחות בעתיד הקרוב והרחוק.

טיפול משמר לאחר הניתוח- כדאי או לא?

במידה ומדובר במטופלים מתחת לגיל ארבעים, קרוב לוודאי שההתקרחות לא תיפסק לחלוטין, ועל כן אותם המטופלים יכולים להיעזר בטיפולים משמרים שתפקידם למעשה הוא לשמור על אותו השיער שבלאו הכי קיים ומצוי בראשם. חשוב מאד להתייעץ עם מומחה של השתלות שיער טרם הניתוח וכן לאחריו בנוגע להחלטה בדבר הצורך בטיפול עם פרופסיה. אותו המומחה יוכל לסייע למטופל לקבל החלטה נבונה באמצעות אבחון יסודי.
ההבדלים הבולטים ביותר בין כל השיטות השונות להשתלת שיער, הינם המכשור שבו עושה שימוש המנתח, הגודל של השתלים, כמות הטיפולים הנדרשים וכן הדרך שבה נלקח השיער מהחלק האחורי של הקרקפת.