מניעת התקרחות

מניעת התקרחות, בעיות בשיער הראש- סוגים שונים הנבדלים האחד מחברו

ראשית חשוב לציין שיש הבדל בין נשירה של שיער לבין התקרחות. אם לא ידעתם זאת עד עכשיו, חשוב לציין זאת שכן אין לכם שום סיבה הגיונית להאמין או לחשוב שהנשירה הנוכחית שלכם עשויה להתפתח לידי קרחת של ממש.
ישנם לא מעט אנשים אשר לאורך כל שנות חייהם הם סובלים מנשירת שיער ברמה כזו או אחרת ואין הם עתידים כלל להתקרח. כמו כן יש אנשים בעלי שיער דליל במיוחד או שסובלים מהידלדלות מואצת של שיער, וגם בעייתם שונה בתכלית מזו של המקריחים.

מניעת נשירה והתקרחויות- סיבות וגורמים

לאחר שהסברנו בקצרה את ההבדלים המהותיים בין כל בעיות השיער על סוגיהן נעבור לסקירה קצרה של הסיבות העיקריות והגורמים לנשירה והתקרחויות. מניעה של התקרחויות או של נשירת שיער צריכה להיעשות בראש ובראשונה דרך בירור הסיבה לתופעה, רק לאחר מכן ניתן יהיה לייעד את הטיפול המונע המתאים.

חוסר בברזל או בחלבון, מתחים ולחצים נפשיים, תזונה לקויה או פשוט לא מתאימה, השפעות לוואי של תרופות כאלו ואחרות, כל אלו יכולים בהחלט לגרום לנשירה משמעותית וכן להתקרחות. אולם, במקרה של קרחות, לעתים מדובר בתופעות גנטיות בלבד, במקרים מהסוג הזה לא ממש ניתן למצוא תרופה מונעת אלא לטפל בבעיה דרך השתלות שיער או תוספות.

מניעת התקרחות על ידי תוספי מזון

במידה ומדובר בהתקרחויות בקרב המין הגברי, הסיבה לכך נעוצה, במרבית המקרים, בטסטוסטרון הנקרא DHT. במטרה לווסת את הטסטוסטרון הנ"ל ניתן להתחיל בכמה דרכי פעולה. הדרכים הטבעיות שניתן לפעול לאורן קשורות לרוב בתזונה נכונה, כך למשל ניתן לשלב בתפריט היומי תוספי תזונה המכילים, דקל ננסי, סרפד ורוזמרין, כל אלה מצטיינים בהפחתה של רמת ה-DHT בצורה טבעית ואורגאנית לחלוטין.

כמו כן רצוי ומומלץ לערוך פעילות גופנית באופן שוטף מדי יום ולשלב גם וויטמינים כאלו ואחרים אשר יכולים לעודד צמיחה מחודשת של שיער או לחלופין למנוע נשירה והתקרחות. השתלות שיער או תוספות יידרשו במידה וכבר לא ניתן לטפל בשום צורה טבעית בבעיית ההתקרחות