חשוב לדעת על השתלות שיער

חשוב לדעת על השתלות שיער

ניתוח של השתלות שיער הוא ניתוח אשר מתבצע בהרדמה חלקית, במהלך הניתוח, ממלאים את האזורים המקריחים של הקרקפת בשיער אשר נלקח מהחלק העורפי של הראש, מילוי השיער נעשה דרך השתלה של זקיקי שיער בריאים, אשר עתידים להמשיך ולצמוח בצורה תקינה, טבעית ובריאה אשר תעלים כליל את הקרחת. במהלך הניתוח, הזקיקים שיושתלו בקרקפת יהיו זקיקים שיכולים לעמוד בפני ההורמון DHT, שהוא זה שאחראי הלכה למעשה לנשירת השיער.

השתלת זקיקם שאינם רגישים כלל להורמון DHT מאפשרת לאותן השערות להמשיך ולצמוח למשך תקופה מסוימת. במידה והניתוח התבצע בצורה טובה,אותם הזקיקים עשויים להפוך לשערות של ממש לאחר מספר חודשים. באופן עקרוני ישנן ארבע שיטות עיקריות לביצוע הניתוח של השתלת שיער, והנה הן להלן.

שיטת Strip - השתלות שיער המתבצעות על ידי שיטת Strip הן למעשה הכי וותיקות מבין כל יתר השיטות. במהלך הטיפול מוסרת מהאזור האחורי של הקרקפת, כלומר מהעורף, רצועה שלמה של עור. מרצועת העור הזו, נלקחים כמה וכמה זקיקים אשר מיועדים להישתל בחלקו הקדמי והמקריח של הראש.

היתרונות של שיטת הStrip נובעים מהיותה וותיקה במיוחד מה שמאפשר למטופלים להיות מאובחנים ומנותחים על ידי רופאים בעלי ניסיון רב, כמו כן הטיפול הינו זול ומהיר. החיסרון המובהק ביותר שלה נובע מכך שלאחר הניתוח נותרת צלקת באזור העורף אשר ממנו הוסרה רצועה של עור.

שיטת F.U.E) Follicular Unit Extraction)

F.U.E הינה שיטה יותר מתקדמת וחדישה מהשיטה שהוצגה לעיל, מדובר בטכניקה יחסית מתקדמת אשר מאפשרת החלמה די מהירה ונוחה מהניתוח, וזהו אחד מיתרונותיה המובהקים. ההשתלה מתבצעת דרך הוצאה של כמה זקיקי שיער בודדים, מבלי ביצוע של חיתוך מהעור. נכון שהתהליך הינו ארוך יותר, אך העובדה שלא מוסרות בו שום חתיכות מהעור מאפשרת למטופלים לחזור לשגרה בצורה מהירה.

השתלות שיער באמצעות FUSE – Follicular Unit Separation Extraction

שיטה זו מזכירה את קודמתה, אולם מדובר בטכניקה יותר משוכללת ומובילה. במהלך הטיפול מוחדרת פינצטה אל תוך העור, אך היא איננה חודרת עמוק מדי כמו החדירה שמתבצעת בשיטה של F.U.E. היתרון המשמעותי של השיטה הזו רמת הסיכונים שלה היא אפסית במהלך ההוצאה של הזקיקים.