התקרחות גברית ושיטות הטיפול

התקרחות גברית ושיטות הטיפול

גברים רבים סובלים מהתקרחות שמקורה באיבוד שיער ודילולו בעיקר בחלקה העליון של הקרקפת. ניתן לומר ש 90% ממקרי ההתקרחות נקראים התקרחות טיפוסית ונקראים Androgenetic Alopecia התקרחות גברית מאופיינת בעיקר באזורים ליד הרקות (מפרצים) ובאזור קדקוד הראש – האזור האחורי העליון של הקרקפת. התקרחות מסוג זה נפוצה גם בנשים כתוצאה משינויים הורמונאליים אך בהיקף קטן יותר מאשר אצל הגברים.

בעיית ההתקרחות

הגברית היא אכן בעיה מרכזית אשר לאורך השנים ניסו למצוא לה פתרונות רבים ומקובלים. אך מאז ועד לימינו לא נמצא הטיפול המושלם למניעת התקרחות או לטיפול אינטנסיבי בתופעה זו פרט להליך כירורגי הנקרא השתלת שיער.

השתלת שיער הנה הפתרון המקובל ביותר עבור התקרחות גברית. הרופא אשר מבצע השתלת שיער נוטל , הלכה למעשה, קבוצת זקיקי שיער מאזור הקרקפת התחתונה ושותל אותם באזורים הסובלים מההתקרחות. תוצאות תהליך זה נחשבות לטובות ויעילות למדי, אם כי בסופו של דבר נותרת צלקת מאזור לקיחת קבוצת השיער המיועדת להשתלה.

השתלות שיער מאז ומתמיד, היו תחום למקצוענים בלבד היות ומלאכה זו דורשת לא רק מיומנות גבוהה אלא רמת דיוק ועדינות השמורים רק למומחים בדבר אשר מאחוריהם עומדות השתלות שיער מוצלחות ורבות.

ד"ר שאלתיאל, מבכירי הרופאים המנתחים בתחום הכירורגיה הפלסטית מציג את פריצת הדרך בתחום זה, ממש כמו ניתוח מתיחת פנים ללא ניתוח שהוא מבצע גם כן בצורה הטבה והמקצועית ביותר.

השתלות שיער בשיטה החדשה אותן מבצע ד"ר שאלתיאל הנן מהמוצלחות ביותר והמניבות תוצאות טבעיות ללא סימנים או צלקות. כבר אין צורך להשלים עם השיער הנושר והמראה שהולך ומתקרח ומסגיר לרוב את גילו המתקדם של המטופל.

היום, יותר מתמיד, ניתן לערוך השתלת שיער בשיטת FUE המערבת מחט מיוחדת אשר באמצעות השימוש בה ישנה פגיעה מינימאלית ברקמות, כלומר ההשתלה נערכת מבלילה זיק לעצבים ולנימים שליד השערה וכן גם לקולגן מסביב לשיערה מושתלת פני הצלקת כך שלא נותר שום סימן.

מעבר לכך, באמצעות השיטה החדשה בה משתמש ד"ר שאלתיאל ניתן להשתיל קבוצות רבות יותר של שיער ולהקטין את משך הטיפול והתוצאה מהירה אף יותר.